Resultat Fight 63- First Fight Ängelholm 2017-10-14

Tävlingsnamn: FIGHT 63 – FIRST FIGHT
Typ: Nybörjarmatcher + Superfights (KL-turnering)
Datum: 2017-10-14
Arrangör: Fight Club Ängelholm
Ort: Ängelholm
Resultat:
Kilosklass/Disiplin: Placering: Namn: Klubb:
-55 KL 1 Amanda Palm Lindahl Föreningen Kalvhagens Box Center
2 Anna Mae Sison Landskrona Kickboxningsförening
3 Lisa Atterskog Fighting Spirit Kickboxningsklubb
-60 KL 1 Parmis Davtalabbaheri Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Caroline Norbäck Fighting Spirit Kickboxningsklubb
3 Paula Stenung Fighter Kickboxningsförening
-65 KL 1 Moa Ravn Grästorps Kampsportsförening
2 April Gaelan Landskrona Kickboxningsförening
3 Hanna Abelin Fighting Spirit Kickboxningslkubb
4 Maria Baltzer Lyngby Kickboxing
-63 KL DISQ Ali Ahmadiyan Jönköpings Kick & Boxningsklubb
DISQ Ali Jafari Fighter Kickboxningsförening
-69 KL 1 Anders Svensson Ironman Kickboxningsklubb Majorna
2 Hugo Wendel Fight Club Ängelholm
3 Caesar Sirbu Fighter Kickboxningsförening
4 Ahmad Karemi Göteborgs Kickboxningsklubb
5 Isac Lindgren Fight Club Ängelholm
5 Jonatan Lundberg Göteborgs Kickboxningsklubb
-74 KL 1 Flamur Spahija Föreningen Kalvhagen Box Center
2 Aron Enliden Jönköpings Kick & Boxningsklubb
3 Christoffer Andersen Ironman Kickboxningsklubb Majorna
4 Jacob Lindström Fight Club Ängelholm
-79 KL 1 Jonathan Sanden Fight Club Ängelholm
2 Noa Olander Furulunds Kickboxnings Klubb
-89 KL 1 Morten Pøhlsgaard Lyngby Kickboxing
2 Hampus Melvold Jönköpings Kick & Boxningsklubb
3 Stefan Hägg Grästorps Kampsportsförening
-94 KL 1 John Lindell Föreningen Kalvhagen Box Center
2 Marcus Rosenblom Fight Club Ängelholm
-63 KL Superfight 1 Sebastian Rodriguez Fight Club Ängelholm  (2-1)
2 Benjamin Cedergren Lyngby Kickboxing
-74 KL Superfight 1 Tarek Tabchi Föreningen Kalvhagen Box Center (AB)
2 Alex Bring Palm Fight Club Ängelholm
-74 KL Superfight 1 Martin Svensson Lyngby Kickboxing  (2-1)
2 Ola Jarvi Furulunds Kickboxnings Klubb
-79 KL Superfight 1 Aleksey Borisovich Makarov Furulunds Kickboxnings Klubb  (2-1)
2 Morten Mouritzen Lyngby Kickboxing
-45 JK 1 Vilgot Andersson Fight Club Ängelholm  (3-0)
2 Emil Andersson Furulunds Kickboxnings Klubb
-49 JK 1 Ramses Zein Furulunds Kickboxnings Klubb  (3-0)
2 Anton Jungsled Lyngby Kickboxing
-53 JK 1 Ramses Zein Furulunds Kickboxnings Klubb  (3-0)
2 Asa Hatami Lyngby Kickboxing
+69 KL 1 Timmy Holmqvist Föreningen Kalvhagens Box Center (3-0)
2 Victor Jacobsen Lyngby Kickboxing
Bookmark the permalink.

Comments are closed.