Resultat Grästorps Vårfight 2018-04-14

Tävlingsnamn: Grästorps Vårfight
Typ: Kick-Light turnering  /Junior kickboxning +Diplom ( förbestämda matcher)
Datum: 2018-04-14
Arrangör: Grästorps Kampsportsförening
Ort: Grästorp
Resultat:
Kilosklass/Disiplin: Placering: Namn: Klubb:
-37 JK 1 Lukas Frost West Coast Kickboxing Kampsportsförening
2 Emy Ericsson Kungsbacka Fight Team IF
-49JK 1 Theo Hultberg West Coast Kickboxing Kampsportsförening
2 Nemo Rojas West Coast Kickboxing Kampsportsförening
3 Gabriel Kusibojovski Föreningen Ironman club Kärra
4 William larsson Kungsbacka Fight Team IF
-55JK 1 Sigrid Bergsten West Coast Kickboxing Kampsportsförening
2 Alva Lundberg Föreningen Ironman club Kärra
3 Ossy Karvonen Föreningen Ironman club Kärra
4 Hannah Winge Föreningen Ironman club Kärra
-69JK 1 Loke Wennersten West Coast Kickboxing Kampsportsförening
2 Jesper Olofsson Föreningen Ironman club Kärra
-65 KL 1 Anna-Maria Arvidsson Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Joanna Camacho Göteborgs Kickboxningsklubb
3 Moa Ravn Grästorps Kampsportsförening
4 Sarah Andersson Masthuggets Kampsportsklubb
+70 KL 1 Dorothea Schander Masthuggets Kampsportsklubb
2 Leila Paavilainen Kungsbacka Fight Team IF
-57 KL 1 Danyal Hassani Göteborgs Kickboxningsklubb
Disq Mohsen Khawari Grästorps Kampsportsförening
-69 KL 1 Ahmad Karemi Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Torbjörn Dalstrand Grästorps Kampsportsförening
3 Simon Ekelund Ironman Sportklubb Herrljunga
4 Emil Jerneryd Föreningen Ironman club Kärra
-74 KL 1 Niklas Eberstein Östersunds Kampsportsförening
2 Lukas Strandvik Kungsbacka Fight Team IF
3 Ivan-Philippe Gbehi Ironman Sportklubb Herrljunga
-79 KL 1 Ali Akbar Moradi Grästorps Kampsportsförening
2 Simon Olofsson Föreningen Ironman club Kärra
3 Özgur Durmas Fox Fight Club Mellerud
-84 KL 1 Peter Billqvist Masthuggets Kampsportsklubb
2 Jon Törnwall Masthuggets Kampsportsklubb
3 Kenneth Jönsson West Coast Kickboxing Kampsportsförening
4 Jakob Nyqvist Grästorps Kampsportsförening
5 Robin Nilsson Fox Fight Club Mellerud
-89 KL 1 Jacob woullet Kungsbacka Fight Team IF
Disq Peter Wallin Masthuggets Kampsportsklubb
+94 KL 1 Oliver Frost Kungsbacka Fight Team IF
2 Roger Eriksson Masthuggets Kampsportsklubb
Best Fighter: Niklas Eberstein, Östersunds Kampsportsförening
Bookmark the permalink.

Comments are closed.